Sitodruk Starter Kit Zestaw Z Folią Do Wycięcia Wzorów

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 149,00 zł 149.00
Cena netto: 121,14 zł
ilość szt.

Opis

Chcesz spróbować swoich sił w sitodruku? Nie wiesz co i jak? Przedstawiamy rewelacyjna technikę na start - bez emulsji, bez żadnej chemii. Szybko, prosto i do przodu!

Sitodruk jest piękną techniką druku jednak przygotowanie matryc drukowych/szablonów na sicie w metodzie 'emulsyjnej' wymaga trochę gimnastyki, czasu i przestrzeni. Mając na uwadze te ograniczenia wypracowano prostą metodę, w której emulsje światłoczułą zastępujemy folią podklejaną na siatkę.

Sprawa jest prosta. Wzór na folii w odbiciu lustrzanym wycinamy ręcznie nożykiem lub ploterem tnącym, wybieramy niepotrzebne elementy (przestrzenie które stanowią nasz wzór) i przeklejamy na sito od spodu. W ten sposób blokujemy niektóre oczka, a pozostałe będą przepuszczać farbę na podłoże, dzięki czemu wydrukujemy wzór. Taki foliowy szablon jest jednorazowy, tzn. możemy nim wydrukować jedną serię (do ok. 50 przedruków) i przy myciu sita zdejmujemy folię i wyrzucamy ją. Ograniczeniem jest też zakres wzorów/grafik możliwych do wydrukowania w metodzie bez emulsji. W szablonie z folii wydrukujemy proste litery, kształty bez przejść tonalnych, gradientów. Ta metoda wyklucza używanie farb rozpuszczalnikowych, bo takie nadgryzłyby folię. Plusem tej metody jest brak konieczności posiadania zaplecza do przygotowania tradycyjnej - emulsyjnej matrycy sitodrukowej. Odpada nam naświetlanie, operowanie emulsją, jej odwarstwianie itd.

 

Co wchodzi w skład zestawu?

- ramka A4 z siatką 43T/47T (uniwersalną do druku na tkaninach)

- 5 arkuszy folii w formacie A4 do wycinania wzorów

- Inktorpeda Intense 300g - soczysta farbka do nadruków na jasnych tkaninach i papierze (domyślnie w kolorze czarnym, ale  można życzyć sobie innych dostępnych kolorów na podmiankę)

- wybierak do folii

- nożyk do wycinania

- rakla plastikowa (13cm)

- rakla gumowa z rączką metalową dla wygodnych sitodrukarzy (szerokość gumy 13 cm)

- taśma klejąca kauczukowa do uszczelniania sita przy druku

- Taśma malarska do transporty powycinanego arkuszu folii na siatkę

 

My oferujemy zestaw do sita na start, a Ty robisz robotę kreatywną - tworzysz i drukujesz swoje wzory :)

 

W razie pytań służymy pomocą,

Zespół SitoFach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl