Promocje
Zaciski Motylkowe Do Ram Z Przeciwwagą
Zaciski Motylkowe Do Ram Z Przeciwwagą
254,00 zł 179,00 zł 206,50 zł 145,53 zł
szt.
Łopatki Do Nakładania Farb Wąskie CMYK - Zestaw
Łopatki Do Nakładania Farb Wąskie CMYK - Zestaw
60,00 zł 40,00 zł 48,78 zł 32,52 zł
szt.
Łopatka Do Nakładania Farb Wiosło - Yellow
Łopatka Do Nakładania Farb Wiosło - Yellow
17,90 zł 11,00 zł 14,55 zł 8,94 zł
szt.
Łopatka Do Nakładania Farb Wiosło - Magenta
Łopatka Do Nakładania Farb Wiosło - Magenta
17,90 zł 11,00 zł 14,55 zł 8,94 zł
szt.
Farby wodne Kryjące i Niekryjące do Sitodruku - Porównanie 0
Porównanie Farb Wodnych Do sitodruku - Inktorpeda, Inktorpeda Pearl, Inktorpeda Intense

Startujemy z sitodrukiem! Projekt - koszulka z własnym nadrukiem. Trzeba wybrać farbę. Kolor już mamy, ale jaka farba będzie najlepsza do naszego wzoru? Na początek proponujemy poeksperymentować z farbami wodnymi do sitodruku. Farby wodne są ekologiczne i przyjazne w użyciu. W sitofachowym asortymencie mamy 3 opcje farb wodnych, każda jest dostępna w 10 kolorach:

1. Inktorpeda - Wodna Uderzeniowa Farba Kryjąca Do Sitodruku link

2. Inktorpeda Pearl - Rozbłyskująco-Kryjąca Wodna Farba Perłowa Do Sitodruku link

3. Inktorpeda Intense - Soczysta Farba Wodna Do Sitodruku Na Jasne Koszulki i Papier link


Wybierając farbę zwracamy uwagę na Kolor koszulki. To czy koszulka jest jasna, czy ciemna jest bardzo ważne w wyborze farby do sitodruku. W zależności od koloru podłoża farba będzie inaczej kryć i efekt końcowy także będzie dawał odmienne efekty. Co do zasady na ciemne tkaniny wybieramy farbę wodna Inktorpeda, a na jasne tkaniny farbę wodną Inktorpeda Intens. "Zwykła Inktorpeda" jest farbą kryjącą, doskonale poradzi sobie z kryciem na ciemnych materiałach - czarny, brązowy, granatowy, niebieski, zielony, ciemny szary itd. Inktorpeda Intense jest dedykowana do jasnych tkanin, nie jest farbą kryjącą, ale jej super mocą jest intensywność koloru - to sprawi, że na jasnym podłożu kolor będzie soczyście intensywny. Inktorpedę Intense stosujemy na tkaninach białych, jasnych szarych, pastelowych itd. A co z Inktorpedą Pearl? Nasza perłowa farba wodna dedykowana jest zarówno na ciemne i jasne koszulki, efekt będzie zależał od koloru podłoża. Trzeba eksperymentować:) Na pewno zawsze otrzymamy perłowy, mieniący się efekt.
Druk na jasnych koszulkach. Na zdjęciu poniżej od lewej - Inktorpeda - Inktorpeda Pearl - Inktorpeda Intense. Wyraźnie widać, że Intense rewelacyjnie radzi sobie na jasnych tkaninach, nie prześwituje, a kolor jest soczysty. Inktorpeda także zadrukowała białą powierzchnię, ale widać prześwity na druku. Farba perłowa daje mieniący, perłowy efekt.

porównanie_farb_wodnych_do_sitodruku_jasne_koszulki

 

 

Druk na ciemnych koszulkach. Na zdjęciu poniżej od lewej - Inktorpeda - Inktorpeda Pearl - Inktorpeda Intense. Widzimy, że najlepsze krycie uzyskała Inktorpeda. To ona na ciemnych tkaninach radzi sobie najlepiej. Inktorpeda Intense także zadrukowała materiał, ale pozostawiła prześwity brązowej koszulki. Perłowa tak jak zawsze dała nam rewelacyjny perłowy efekt.

porownanie_farb_wodnych_do_sitodruku_ciemne_koszulki

Podsumowanie. Oczywiście zachęcamy do eksperymentowania z różnymi technikami sitodruku. Wybór farby przede wszystkim zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Powyższe zestawienie to jedynie zbiór naszych doświadczeń i spostrzeżeń na temat drukowania farbami wodnymi Inktorpeda.Tradycyjnie dla amatorów kina poniżej link z filmem, który nagrywaliśmy podczas prób z farbami wodnymi.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
Zaloguj się
Submit
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl