

















Farby sitodrukowe: to specjalnie zagęszczane układy z drobno utartymi pigmentami.
Posiadamy w ofercie:
- Farby wodne / wodorozcieńczalne na bazie akrylu: są to farby przeznaczone do nadruków na tkaninach lub papierze. Utrwalanie druku zachodzi poprzez odparowanie rozcieńczalnika - wody i wygrzanie pozostałej masy na powierzchni drukowanej. Coraz więcej producentów, wraz z rozwojem badań w zakresie farb ekologicznych, oferuje układy farb wodnych przeznaczone do druku na coraz "trudniejszych" powierzchniach jak np. PCV, stal, czy nawet stal malowana proszkowo. Dużym plusem farb wodnych jest ich bezwonność i ograniczona ilość substancji szkodliwych. Do minusów należy zaliczyć uciążliwość w postaci szybkiego zasychania farby na sicie i jej zmienna stabilność podczas druku. Można temu zaradzić poprzez stosowanie dodatków tzw."opóźniaczy", które ograniczają odparowywanie rozcieńczalnika, ale niestety nie rozwiązują problemu w 100%.
- Farby plastizolowe na bazie winylu: nie zasychają na sicie, ponieważ aby tak się stało muszą być podgrzene do temperatury 140-160st.C. Utrwalanie ich - tzn. żelowanie- następuje dopiero przy wygrzewaniu ich suszarką międzyoperacyjną lub w tunelu grzewczym. Farby plastizolowe są najszerzej stosowane w druku przemysłowym na tekstyliach (głównie bawełna). Plastizol jest farbą dedykowaną do druku na karuzelach, dzięki którym możemy w prosty sposób (manualnie lub w pełni automatycznie) nanosić na koszulki kolory jeden po drugim.Farba plastizolowa jest farbą bardzo dobrze kryjącą. Przeznaczona jest do druków na tkaninach zarówno jasnych jak i ciemnych. Nadruki charakteryzują się wysoką elastycznością i jakością.
- Farby rozpuszczalnikowe: farby przeznaczone na trudniejsze powierzchnie, takie jak wigofil, plastik, PCV, poliester, skaj, plandeki samochodowe. Dzięki rozpuszczalnikom zawartm w farbie, jest ona w stanie "nadgryzać" zadrukowaną powierzchnię, dzieki czemu nadruk jest trwały. Farby tego typu są często używane do oznakowania produktów czy opakowań.